Planinarski klub Tara iz Bajine Bašte u okviru manifestacije „Evropska nedelja mobilnosti“ organizovao je planinarsku akciju „Veliki Stolac za velikog čoveka“, sada već tradicionalna u čast našeg prijatelja Milenka Josipovića. Organizovana je teža i lakša varijanta, pri čemu smo se zajedno našli na najvišem Tarskom vrhu, Veliki Stolac (1673 mnv). Teža varijanta je bila ukupne dužine 13 kilometara i 1000 metara uspona. Krenulo se od Predovog Krsta preko Omara i Štule do Velikog Stolca (1673 mnv). Lakša varijanta je bila dužine 11 kilometara i 500 metara uspona. Krenulo se od Sjeniča preko Kapetanove vode i Dugog dola do Velikog Stolca (1673 mnv). Kao što smo naveli na Velikom Stolcu smo se našli, gde smo uživali u prelepim pogledima prema Višegradu, Drini… Od Velikog Stolca (1673 mnv) krenuli smo svi zajedno do Sjeniča preko Dugog dola i Kapetanove vode, gde nas je čekao prevoz. Na ovoj akciji bilo je 38 učesnika, od toga 7 iz planinarskog kluba Gučevo iz Loznice, 3 iz udruženja Skitanje iz Valjeva, a ostatak ekipe bili su naši planinari. Predivna akcija koja ce se pamtiti, a naravno treba istaći da su 3 najmlađa člana našeg kluba (Mateja Josipović, Ognjen Lazić i Andreja Jovanovič) uspešno prešli težu stazu.

[ngg src=“galleries“ ids=“59″ display=“basic_thumbnail“ thumbnail_crop=“0″] 

Podelite ovaj članak na društvenim mrežama

Planinarski klub Tara iz Bajine Bašte u okviru manifestacije „Evropska nedelja mobilnosti“ organizovao je planinarsku akciju „Veliki Stolac za velikog čoveka“, sada već tradicionalna u čast našeg prijatelja Milenka Josipovića. Organizovana je teža i lakša varijanta, pri čemu smo se zajedno našli na najvišem Tarskom vrhu, Veliki Stolac (1673 mnv). Teža varijanta je bila ukupne dužine 13 kilometara i 1000 metara uspona. Krenulo se od Predovog Krsta preko Omara i Štule do Velikog Stolca (1673 mnv). Lakša varijanta je bila dužine 11 kilometara i 500 metara uspona. Krenulo se od Sjeniča preko Kapetanove vode i Dugog dola do Velikog Stolca (1673 mnv). Kao što smo naveli na Velikom Stolcu smo se našli, gde smo uživali u prelepim pogledima prema Višegradu, Drini… Od Velikog Stolca (1673 mnv) krenuli smo svi zajedno do Sjeniča preko Dugog dola i Kapetanove vode, gde nas je čekao prevoz. Na ovoj akciji bilo je 38 učesnika, od toga 7 iz planinarskog kluba Gučevo iz Loznice, 3 iz udruženja Skitanje iz Valjeva, a ostatak ekipe bili su naši planinari. Predivna akcija koja ce se pamtiti, a naravno treba istaći da su 3 najmlađa člana našeg kluba (Mateja Josipović, Ognjen Lazić i Andreja Jovanovič) uspešno prešli težu stazu.

[ngg src=“galleries“ ids=“59″ display=“basic_thumbnail“ thumbnail_crop=“0″] 

Podelite ovaj članak na društvenim mrežama