Projekat se bavi trasiranjem, markiranjem i održavanjem planinarskih staza u Nacionalnom parku Tara, odnosno povećanjem kapaciteta kluba, kako tehničkih, tako i kadrovskih, za obavljanje navedenih poslova. Planinarski klub Tara je 2015/16. kao partner JP Nacionalni park Tara, volonterski učestvovao na projektu sufinansiranom od strane Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija, čijom realizacijom je uspostavljena mreža planinarskih staza dužine preko 290km. U međuvremenu je do izražaja došao problem održavanja staza, odnosno obnove markacije i održavanja prohodnosti.

I četvrti uzastopni put Ministarstvo odbrane Republike Srbije podržalo je projektnu ideju našeg kluba. Kroz ovaj projekat PK Tara je obezbedio opremu neophodnu za održavanje staza i izvršio teoretsku i praktičnu obuku članova za kvalitetno obavljanje navedenih zadataka.

 

Naziv projekta: NA PRAVOJ STAZI – TARA 2019

Period realizacije: 31.10..-30.11.2019.

Ukupna vrednost projekta: 303.585,00

Sufinansirano od Ministarstva odbrane RS: 244.401,80

Koordinator projekta: Mladenko Marić

Projektni tim: Nenad Lečić, Dragana Vasić, Rade Josipović, Slađana Biljić

Podelite ovaj članak na društvenim mrežama

Projekat se bavi trasiranjem, markiranjem i održavanjem planinarskih staza u Nacionalnom parku Tara, odnosno povećanjem kapaciteta kluba, kako tehničkih, tako i kadrovskih, za obavljanje navedenih poslova. Planinarski klub Tara je 2015/16. kao partner JP Nacionalni park Tara, volonterski učestvovao na projektu sufinansiranom od strane Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija, čijom realizacijom je uspostavljena mreža planinarskih staza dužine preko 290km. U međuvremenu je do izražaja došao problem održavanja staza, odnosno obnove markacije i održavanja prohodnosti.

I četvrti uzastopni put Ministarstvo odbrane Republike Srbije podržalo je projektnu ideju našeg kluba. Kroz ovaj projekat PK Tara je obezbedio opremu neophodnu za održavanje staza i izvršio teoretsku i praktičnu obuku članova za kvalitetno obavljanje navedenih zadataka.

 

Naziv projekta: NA PRAVOJ STAZI – TARA 2019

Period realizacije: 31.10..-30.11.2019.

Ukupna vrednost projekta: 303.585,00

Sufinansirano od Ministarstva odbrane RS: 244.401,80

Koordinator projekta: Mladenko Marić

Projektni tim: Nenad Lečić, Dragana Vasić, Rade Josipović, Slađana Biljić

Podelite ovaj članak na društvenim mrežama